четвер, 29 квітня 2021 р.

 Сьогодні, 28 квітня, відзначаємо Всесвітній день охорони праці, який звертає особливу увагу на одне з найважливіших питань організації праці – її безпеку.

Що таке охорона праці? Це соціально значуща діяльність. Вона спрямована на забезпечення безпеки праці, а також на збереження здоров'я найманих працівників в той час, коли вони виконують свої обов'язки.

Соціальна сутність охорони праці полягає в підтримці працездатності і здоров'я економічно активного населення, а також соціальному захисті тих людей, які постраждали на виробництві.

Основний принцип забезпечення охорони праці - це запобігання професійної захворюваності та травматизму. Саме на досягнення цієї мети спрямовані всі заходи, передбачені дисципліною.

Спосіб реалізації полягає в організації превентивних заходів і їх подальшої реалізації на виробництві. Також має місце бути профілактика травматизму і захворюваності.

До основних превентивних заходів відносять такі:

  • Удосконалення використовуваних на виробництві технологій.
  • Заміна обладнання та інші заходи технологічного характеру.
  • Матеріальне забезпечення гігієни і безпеки (зокрема, придбання засобів індивідуального та колективного захисту).
  • Професійна підготовка працівників.

Це і є ті напрямки, яким слід надавати перевагу під час організації роботи працівників.

Всесвітній день охорони праці – прекрасна нагода нагадати усім, наскільки важливим є питання безпеки праці та дотримання її принципів. Бажаємо усім безпечного робочого дня!)

Немає коментарів:

Дописати коментар

5-ти учасникам гуртка "Шахи"  (керівник Михайло Колясников)  офіційно присвоєно 1-й юнацький розряд із шахів Вітаємо! Яковлев Іван...